Menu

Marudzić każdy może

Marudzić każdy może- czyli jak nie zwariować w dzisiejszym świecie. Blog poświęcony własnym przemyśleniom oraz jest to próba podzielenia się ze światem tym co mi w głowie siedzi.

Jaśnie Pan cham

kr3cik91

Jaśnie Pan cham to nikt inny jak pospolity burak. Ale jak zdefiniować pospolitego buraka, bo nie o warzywo się tutaj rozchodzi. Osoba której śmiało można przypisać taką łatkę jest przeważnie zajmuje jakieś wysokie stanowisko, czy to we władzach uczelnianych, państwowych albo po prostu jest bogaty i nie widzi nic poza czubkiem swojego nosa. Nie ma w tym przypadku reguły, że miano warzywa rolnego należy przypisywać do konkretnej płci, w tym przypadku burakiem może zostać kobieta jak i mężczyzna. Poniżej kilka przykładów typowego człowieka z miasta, któremu wystaje słoma z butów.

α i Ω

Im więcej przed nazwiskiem tytułów naukowych tym prawdopodobieństwo uaktywnienia się genu buraka jest większe. Osobnik posiadający taką ilość tytułów naukowych, których nie sposób zmieścić w indeksie ostatnio wpisał sie w świadomość pewnych studentów dość głęboko (żeby była jasność, tym razem jednak nie chodzi o UG).  Pewien Pan profesor przekonany o swojej nieomylności oraz o nienaruszalnej pozycji wśród wykładowców akademickich wzniósł się na wyżyny braku kultury. Na porządku dziennym jest ubliżanie studentom, sprowadzanie ich do poziomu zwierząt hodowlanych (np. osłów), porównywanie do osób upośledzonych umysłowo - czyli kolokwialnie mówiąc - wyzywanie od debili. Ów Pan jest przekonany o swojej nietykalności, ponieważ pomimo skarg do władz uczelnianych nadal postępuję w taki sam sposób. I jak tu takiego ruszyć, żeby nie okazał sie zwykła świnią (nie ubliżając tutaj zwierzątkom jakimi są świnki)  na zaliczeniu?

Człowiek jest jak szyba

W Internecie można natknąć się na historyjkę jak to dziadek opowiada Jasiowi o ludziach. Porównuje on każdego osobnika do szyby. Przekaz jest następujący, kiedy doda się srebra szyba staje się lustrem, dokładnie tak samo jest z człowiekiem.  Jeśli w procesie bogacenia się nie zachowa sie zdrowego umiaru, bardzo łatwo jest stać sie takim lustrem, gdzie będzie się widziało tylko swoje odbicie oraz własne potrzeby. Najpierw straci się znajomych, później rodzinę a na koniec wszyscy sie od takiego osobnika odwrócą. Dlatego warto zachowywać umiar we wszystkim. Bo jak mówi stare porzekadło, pieniądze szczęścia nie dają. Jednak chyba lepiej płakać w Porsche niż w autobusie.

Politycy

Ostatnie, chociaż nie najgorsze na mojej liście zajmują osoby stanowiące władze publiczną. Dla lepszego zrozumienia, tutaj śmiało można przypisać również urzędników, jednak zdecydowanie lepiej pasuje tutaj polityk. Posłużę się tutaj znowu obrazem typowej świnki, ponieważ służba ogólnemu dobru społecznemu dawno się skończyła teraz liczy się jedynie dopchanie do koryta i wybranie z niego jak najwięcej. Dlatego w różnych kampaniach oponenci tak chętnie posługują się brudami przeciwników. Czyli taplają się w błocie, przecież to nic innego jak obraz wiejskiej świnki, która spędza dzień przy korycie oraz zażywa błotne kąpiele.

Żeby była jasność, to tylko kilka przykładów ludzi oraz stanowisk jakie zajmują, gdybym chciał wymieniać wszystkich to prawdopodobnie zabrakłoby mi doby.  Codziennie i na każdym kroku możemy się spotkać z brakiem kultury oraz złym wychowaniem np.: w autobusie, sklepie a nawet w kościele. Jednak pamiętajmy, że człowieka nie określa stanowisko jakie zajmuje, tytuł naukowy a jedynie to, jak postępuje i jak się odnosi do innych

Mariusz Grabowski© Marudzić każdy może
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci