Menu

Marudzić każdy może

Marudzić każdy może- czyli jak nie zwariować w dzisiejszym świecie. Blog poświęcony własnym przemyśleniom oraz jest to próba podzielenia się ze światem tym co mi w głowie siedzi.

A czy B?

kr3cik91

Większość z was miała już chyba możliwość zaobserwowania, że ruszyła ostra kompania partii do Sejmu i Senatu w 2015 roku. Cała ta wielka i kosztowna maszyna wyborcza powoli nabiera rozpędu. Zaczęło się wyciąganie brudów przeciwnika i mówienia co by było gdyby. Jak w takiej sytuacji ma się zachować przeciętny obywatel, któremu politycy na uszy za pomocą mediów nakładają swój punkt widzenia? Zawsze można nie pójść na wybory i narzekać jak to w tym kraju jest źle. No niestety, nie pójście na wybory nie pomaga, a jedynie szkodzi, bo chyba większość z nas się zgodzi, że Polsce przyda się zmiana.

Na samym wstępie pragnę zaznaczyć, że tekst nie ma narzucać mojego punktu widzenia czytelnikom, ma on za zadanie zwrócić uwagę na niektóre sprawy, które wokół nas się dzieją. Ponieważ nie możemy ciągle robić tego samego i oczekiwać zmian. Niestety w Polsce nic się nie zmieni dopóki w rządzie będą ciągle te same twarze. Przeciętny poseł co miesiąc dostaje pensję w wysokości ok. 10 tysięcy polskich złotych PLN. Za co? Niektórzy powiedzą za reprezentowanie kraju. Jednak moim zdaniem nie jest to praca za którą powinni pobierać tak wysokiego wynagrodzenia oraz nie zapominajmy o przywilejach takich ja mandat poselski. Nic dziwnego, że większość, która dorwała się do koryta nie ma zamiaru z niego rezygnować. Co zatem należy zrobić, aby w tym kraju było w końcu dobrze? Trzeba wybrać z głową a nie za stadem podążającym za telewizją i informacjami płynącymi z mediów.

Szybki plan działania:

  • Po pierwsze, idź na wybory- nie pójście na głosowanie nic nie zmieni, a jedynie zagwarantuje to, że wszystko rozegra się miedzy dwoma największymi ugrupowaniami politycznymi,
  • Po drugie, oddaj ważny głos- lekceważenie a właściwie marnowanie swojej siły jako wyborcy spowoduje, ze efekt będzie identyczny jak w przypadku pierwszym,
  •  Po trzecie, wybierz mądrze-  przestańmy wybierać pomiędzy „mniejszym złem”,
  • Po czwarte, przekonaj do tego innych- jeśli słyszysz, ze ktoś z twoich znajomych twierdzi, że nie idzie na wybory tylko dlatego, ze żadna partia mu nie odpowiada to zasugeruj mu, że poza Sejmem jest wiele innych partii, które reprezentują sobą różne wartości, chyba lepiej być świadomym człowiekiem?

Na zakończenie taka drobna rada, wyłączmy media a włączmy myślenie, może wówczas coś się zmieni.

Mariusz Grabowski© Marudzić każdy może
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci