Menu

Marudzić każdy może

Marudzić każdy może- czyli jak nie zwariować w dzisiejszym świecie. Blog poświęcony własnym przemyśleniom oraz jest to próba podzielenia się ze światem tym co mi w głowie siedzi.

Przerwa w dostawie prądu

kr3cik91

Mówi się, że człowiek zniesie wszystko prócz jajka, ale ile tak naprawdę jesteśmy w stanie wytrzymać? Skoro w dobie komputeryzacji przerwa w dostawie prądu cofa co niektóre jednostki do epoki kamienia łupanego. Brak prądu to jak śmierć, przecież bez prądu nie ma Internetu, a bez Internetu nie ma facebooka, twitter'a, nk, etc. W jednej chwili całe życie towarzyskie umiera. Brak sieci komórkowych, brak sms- ów, ogólny brak kontaktu ze światem. Przerażająca wizja, w tym momencie większość dzisiejszych nastolatków zwija się w kłębek i głośno płacze, narzekając przy tym, jak bardzo los ich pokarał. 

Życie bez telefonu komórkowego

Wyobraźcie sobie proszę, jakby wyglądał wasz dzień bez aparatu komórkowego. Prawdopodobnie większość łapałaby się za kieszeń, czy szperała w torebce w poszukiwaniu komórki. Za każdym razem przeżywając mini zawał, że zgubiliście telefon. Teraz wystarczy napisać krótką wiadomość tekstową do osoby, aby wiedzieć gdzie jest oraz co robi. Pewnie większość z was spotkała się z sytuacją, kiedy to byliście na imprezie, spotkaniu, etc. i nie słyszeliście dzwonienia, a po powrocie do domu kazanie na temat jak to rodzice się martwili.  Coś co dzisiaj jest normalne (ciągła kontrola komórkowa) jeszcze jakieś 15 - 20 lat temu nie było to możliwe. Ludzie na własne życzenie ograniczyli swoją wolność. Kiedyś usłyszałem od pewnej osoby, "że te komórki to taka niewidzialna kula u nogi". Chyba coś w tym jest. Mimo to i tak ani ja ani ty nie odłożymy komórki do szuflady.

Czas na papier

Bez zasilania nie ma Internetu więc większość komputerów też jest bezużyteczna jedynie laptopy powoli dogorywają. Nie ma gier online, brak youtube, w jednej chwili umiera cała rozrywka związana z komputerami, telewizja też nic nie wyemituje. Wówczas ogromna liczba ludzi będzie kręciła się po domu z kąta w kąt bez większego celu. Szkoda, że bez prądu obumiera wszelka kreatywność. Bo cóż można robić bez prądu? Proponowałbym sięgnąć po książkę, zagrać w grę planszową typu scrabble, chińczyk czy innego typu gry w, które graliście jako dzieci, albo po prostu spróbujcie porozmawiać z rodzicami, rodzeństwem. Obstawiam, że w dobie Internetu większość z nas się oddaliła od swoich bliskich. A to właśnie rozmowa jest podstawowym czynnikiem relacji międzyludzkich.

Skoro zadajemy sobie z tego sprawę to dlaczego wciąż jesteśmy uzależnieni? Ponieważ wymaga tego postęp, coraz więcej rzeczy wymaga ingerencji technologii, przykładem mogą być tutaj dodatkowe informacje na temat zabytków pod postacią QR Codów, konta internetowe w bankach, przenośne biura w postaci laptopów, etc. Albo najzwyczajniej w świecie z powodu lenistwa, bo tak nam wygodniej.

Warto pogłębiać i utrwalać znajomości w realnym życiu bo za chwile może być "Error 404 page not found".

Mariusz Grabowski

© Marudzić każdy może
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci